Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej III kadencji
W dniu wczorajszym na Sali Herbowej Urzędu Miejskiego odbyła się inauguracyjna pierwsza sesja
Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach III kadencji.
W skład tego gremium w wyniku przeprowadzonych wyborów weszli następujący uczniowie szkół
podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Krzeszowice:
Filip Gala - Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach
Maja Godyń - Szkoła Podstawowa w Czernej
Zuzanna Kosek - Szkoła Podstawowa w Filipowicach
Bartosz Gajkowski - Szkoła Podstawowa w Miękini
Grzegorz Sadowski - Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze
Oliwia Łuszcz - Szkoła Podstawowa w Sance
Wiktor Dudek - Szkoła Podstawowa W Nowej Górze Im. Marii Konopnickiej
Mateusz Markowicz - Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Tenczynku
Stanisław Nowak - Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej
Zuzanna Setkowicz - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zalasiu
Magdalena Matysik - Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach
Jakub Żak Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach
Obrady otworzyła Maja Mucha Przewodnicząca Młodzieżowej Rady poprzedniej kadencji. Na wstępie
sesji Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Stryczek wraz z Burmistrzem Gminy Krzeszowice
Wacławem Gregorczykiem wręczyli radnym zaświadczenia o wyborze.
W dalszej kolejności wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie, następnie poprzez tajne głosowanie
dokonali wyboru prezydium.
Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została - Oliwia Łuszcz,
I Wiceprzewodniczącym - Jakub Żak,
II Wiceprzewodniczącą - Maja Godyń,
Sekretarzem - Zuzanna Setkowicz
Na zakończenie uczestnicy sesji złożyli gratulacje nowo wybranym radnym, życząc owocnej pracy na
rzecz środowiska młodzieżowego w gminie Krzeszowice.