W celu wsparcia działań dydaktycznych i profilaktycznych w naszej szkole jest organizowany „Tydzień dla bezpieczeństwa”.
Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego spędzania wakacji poprzez przypomnienie zasad odpowiedzialnego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego:
bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym zasady poruszania się rowerami i hulajnogami oraz obowiązek korzystania z kasków ochronnych przez osoby do 16. roku życia,
bezpieczeństwo nad wodą i podczas letniego wypoczynku,
bezpieczeństwo cyfrowe, ochrona prywatności i wizerunku w sieci,
przeciwdziałanie cyberprzemocy,
krytyczna analiza informacji publikowanych w Internecie,
higiena cyfrowa i zachowanie równowagi pomiędzy aktywnością online a odpoczynkiem,
zasady udzielania pierwszej pomocy oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia,
bezpieczne zachowania podczas podróży, wycieczek i aktywności rekreacyjnych.