Aktualności

          • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH


          • Szanowni Państwo,
            od 18 maja 2026 mogą Państwo zarejestrować elektroniczny wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

            Do szkół w Krakowie i powiecie krakowskim należy się zarejestrować poprzez kompleksowy system rekrutacji (linki poniżej):
            kompleksowy system rekrutacji
            Ogólne zasady rekrutacji
            Rejestracja wniosku - krok po kroku - obejrzyj film
             

            Do szkół w powiecie chrzanowskim należy się zarejestrować poprzez stronę REKRUTACJA
            SYSTEMY DZIAŁAJĄ NIEZALEŻNIE
             
            Oferty szkół ponadpodstawowych z Krakowa i powiatu krakowskiego są dostępne w menu
            bocznym kompleksowego systemu rekrutacji – w zakładce Informator o ofercie.
            Wniosek rekrutacyjny wypełniony i zapisany w systemie rekrutacyjnym musi zostać podpisany
            przez przynajmniej jednego rodzica lub prawnego opiekuna kandydata.

            Wniosek można podpisać profilem zaufanym, podpisem osobistym lub kwalifikowanym.
            Warunkiem skorzystania z tej możliwość jest posiadanie profilu zaufanego, e-dowodu lub
            podpisu kwalifikowanego. Podpisanie wniosku za pomocą e-podpisu nie wymaga złożenia
            wniosku w wersji papierowej w szkole pierwszego wyboru.
            Rodzice lub prawni opiekunowie, którzy nie mają możliwości podpisania wniosku
            rekrutacyjnego e-podpisem, wniosek rekrutacyjny zapisany w systemie drukują, podpisują
            odręcznie i składają w szkole pierwszego wyboru, tzn. szkole wymienionej we wniosku
            rekrutacyjnym na pierwszym miejscu na liście wyborów.

             
            Uwaga! Wniosek, który nie zostanie podpisany e-podpisem lub nie zostanie złożony w placówce pierwszego wyboru, nie będzie rozpatrywany w procesie rekrutacji do szkół.

             

          • Cyfrowy Nauczyciel

          • Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Czernej wzięli udział w projekcie grantowym „Szkolenie realizowane w ramach grantu „Cyfrowy nauczyciel – szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe nauczycieli szkolnych z obszaru: małopolskie, świętokrzyskie”, którego celem było podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Inwestycji C2.1.3 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Dofinansowanie na realizację grantu otrzymano ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności oraz Unii Europejskiej – NEXTGenerationEU.

            Udział w projekcie umożliwił nauczycielom rozwijanie umiejętności w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie dydaktycznym.

            Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą na jeszcze efektywniejsze prowadzenie zajęć oraz uatrakcyjnienie procesu nauczania.

            Realizacja projektu przyniosła również wymierne korzyści dla szkoły. Placówka otrzymała grant w wysokości 14 000 złotych, który został przeznaczony na zakup cyfrowych materiałów dydaktycznych.

            W ramach pozyskanych środków szkoła zakupiła dwa nowoczesne monitory interaktywne.

            Udział w projekcie „Cyfrowy Nauczyciel - szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe nauczycieli szkolnych z obszaru: małopolskie, świętokrzyskie” jest kolejnym krokiem w kierunku unowocześniania bazy dydaktycznej szkoły oraz rozwijania kompetencji niezbędnych we współczesnej edukacji.

          • Wielkie granie dla Mikołaja

          • Zapraszających do udziału w charytatywnych turniejach z siatkówki, badmintona oraz szachów. Zbiórka będzie przeznaczona na leczenie oraz rehabilitację Mikołaja Ślusarczyka - ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach. W czerwcu odbędzie się również finałowe wydarzenie, na której będzie więcej atrakcji.

          • Kwiecień miesiącem pamięci

          • Kwiecień to wyjątkowy miesiąc dla wszystkich Polaków, ponieważ daje nam okazję, by zatrzymać się na chwilę, przypomnieć o tych, którzy dla nas — współczesnych — pracowali, walczyli i oddali życie. To czas, kiedy kierujemy nasze myśli ku bohaterom, którzy stawali w obronie naszej Ojczyzny i polskości, przelewając krew, byśmy mogli żyć w wolnym i bezpiecznym kraju, rozwijać się i cieszyć się spokojem.

            Narodowa pamięć jest najcenniejszym skarbem, który buduje naszą tożsamość i łączy pokolenia. To ona wpisuje się w historię cieni poległych, przypominając o ich bohaterstwie i ofierze. Historia narodu powinna być dla nas źródłem nauki — zarówno tej, którą warto powtarzać, jak i tej, którą należy naprawić, aby budować lepszą przyszłość.

            W dniu 30 kwietnia społeczność szkolna zgromadziła się na przyklasztornym cmentarzu, by upamiętnić naszych rodaków, którzy walczyli za naszą wolność. Po uroczystości na cmentarzu, uczniowie słowem i pieśnią uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kultywując pamięć i dumę z naszej narodowej historii.