• REKRUTACJA do oddziałów przedszkolnych 2024/25

Działając na podstawie Zarządzenia nr 46/2024 Burmistrza Gminy Krzeszowice z dnia 24 stycznia 2024 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Krzeszowice na rok szkolny 2024/2025, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej
          w terminie od 1 marca 2024 r. do 15 marca 2024 r. do godz. 15:00.

1) DEKLARACJA

Złożenie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym tj. 2024/2025 odbędzie się w terminie od 21.02.2024r do 29.02.2024r. Deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego wypełniają rodzice dzieci, które uczęszczają już do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czernej.
          Deklaracje można pobrać poniżej lub w wersji papierowej - u pań w przedszkolu, wypełnić i oddać paniom w przedszkolu.

2) WNIOSEK

Wnioski o przyjęcie dziecka  do oddziału przedszkolnego można pobrać poniżej lub w wersji papierowej - u pań w przedszkolu oraz w sekretariacie szkoły.
          Wnioski wypełniają rodzice dzieci, które po raz pierwszy biorą udział w rekrutacji do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej  w Czernej.
          Wypełnione wnioski można oddać paniom w przedszkolu. Termin składania wniosków: 1.03.2024r. – 15.03.2024r.

3) LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej informuje, że 05.04. 2024r. o godz. 13:00
          (w budynku, gdzie mieszczą się oddziały przedszkolne – Czerna )
          zostaną wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

4) POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

W dniach 08.04.2024r od godz.13.00 – 11.04.2024r. do godz. 15:00 rodzice dzieci zakwalifikowanych mają obowiązek potwierdzenia w formie pisemnej woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego.
          Druk można pobrać na poniżej lub w wersji papierowej u pań w przedszkolu lub sekretariacie szkoły.
          Wypełniony dokumenty można oddać paniom w przedszkolu.
          W razie niepodpisania takiego oświadczenia kandydat zostanie automatycznie skreślony z listy dzieci  przyjętych.

5) LISTY PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH

Dnia 19.04.2024r. o godz.15:00 zostaną wywieszone listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego (w budynku, gdzie mieszczą się oddziały przedszkolne – Czerna )

6) PROCEDURA ODWOŁAWCZA

1. Składanie do komisji rekrutacyjnej wniosków o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia – w terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
          2. Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia – w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
          3. Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej – w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
          4. Rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej - w terminie 3 dni od dnia złożenia do dyrektora odwołania.

7) UMOWY O ŚWIADCZENIU USŁUG EDUKACYJNYCH

Data podpisywania umów o świadczenie usług edukacyjnych w zakresie wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Czernej   na rok szkolny 2024/2025 zostanie podana w późniejszym terminie.

oswiadczenie__woli_przedszkole.docx

przyjecie_przedszkole_-_kontynuacja.docx